+420 602 255 539
English Deutsch

Aktuality

Chcete se stát školitelem České podologické společnosti?

21.09.2015

Pokud máte akreditaci MŠMT ČR nebo SR, školíte, učíte, pořádáte kurzy, čtěte prosím následující řádky. Každý člen společnosti, který je zapojený do systému celoživotního vzdělávání v podologii, musí být také s těmito podmínkami seznámen.

Tabulka hodnocení celoživotního vzdělávání České podologické společnosti obsahuje kurzy, semináře a jiné vzdělávací akce, které jsou jsou prověřeny a schváleny vedením společnosti.

Abychom mohli akce, za které našim členům přidělujeme kredity, označit jako kvalitní a smysluplné, musí naši školitelé předložit svůj vzdělávací projekt ke schválení. Rádi bychom rozšířili síť školitelů v Čechách a na Slovensku.

Školíte, vzděláváte, učíte? Pokud ano a máte zájem se ucházet v naší společnosti o statut školitele, požádejte o zaslání e-mailu s přílohou, obsahující podmínky jeho udělení.

Od 18.10.2015, tedy po 2.konferenci České podologické společnosti, bude možné zahrnovat do systému celoživotního vzdělávání pouze vzdělávací projekty od uznaných školitelů. Kurzy a školící akce jiných školitelů nebudou kredity hodnoceny.

Seznam školitelů bude aktualizován na našem webu a schvaluje jej řídící rada.

Je to nutné opatření, abychom si udrželi kvalitu našich školících akcí. Dnes se do školení a mimoškolní výuky na základě živnostenského listu může pustit kdokoliv, ale ne vždy je akce na takové úrovni, aby bylo možné ji námi uznat.

Tedy prosím, pokud někdo z Vás vzdělává a splní podmínky pro udělení statusu školitel, nechť mi tuto skutečnost oznámí a pošle požadované dokumenty ke schválení.
Diplomy a certifikáty uznávané v systému celoživotního vzdělávání v podologii dnem 18.10.2015 musí obsahovat:
- v hlavičce dokumentu uvedeno: ve spolupráci s Českou podologickou společností, a dovoluje-li to grafická podoba     dokumentu, i logo společnosti. V pozvánce musí být uvedeno: Garantuje: Česká podologická společnost.
- ve spodní části dokumentu musí být uvedeno, kolika kredity je vzdělávací akce hodnocena. Příklad: Akce je hodnocena 8 kredity v systému celoživotního vzdělávání v podologii.

V případě, že není možné (u akreditovaných kurzů) měnit a doplňovat předepsaný vzor diplomů, osvědčení a certifikátů, bude vystaven obvyklý doklad a navíc jednoduché potvrzení pro naše potřeby, ve kterém už zmíněné náležitosti budou uvedeny.
Školitel musí být členem České podologické společnosti a to nepřetržitě.

Členům naší společnosti musí být na akci zaručena sleva 10-20%, dle možností školitele a charakteru kurzu.

Na akci musí být vždy každým přítomným podepsána prezenční listina a také musí být z průběhu akce pořízena fotodokumentace.
Všechny akce, které jsou pořádány pod záštitou naší společnosti, jsou uveřejněny v rubrice Kurzy.
 

Jaroslav Fešar

Nejbližší akce a kurzy
11. 6. - 17. 6. 2022

Odborný kurz podologie 2022

3. lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Praze
15. 7. 2022

Zarůstající nehty a rovnátka Ross Fraser - Ortonyxie, Podofix, combiPED, B/S spange

Vzdělávací a školící centrum Jaroslav Fešar, Praha 4
30. 7. 2022

Zarůstající nehty a rovnátka Ross Fraser - Ortonyxie, Podofix, combiPED, B/S spange

Vzdělávací a školící centrum Jaroslav Fešar, Praha 4
22. 8. 2022

Zarůstající nehty a rovnátka Ross Fraser - Ortonyxie, Podofix, combiPED, B/S spange

Vzdělávací a školící centrum Jaroslav Fešar, Praha 4
29. 8. 2022

Nehtová protetika - náhrady a opravy nehtů

Vzdělávací a školící centrum Jaroslav Fešar, Praha 4
>> zobrazit všechny akce