+420 602 255 539
English Deutsch

Představení České podologické společnosti, z.s.

                                                      

V roce 2013 vznikla nová odborná společnost - Česká podologická společnost. Jedná se o organizaci sdružující odborníky z oblasti preventivní a rekondiční péče o nohy. Členy naší společnosti jsou zejména pedikéři, fyzioterapeuté, zdravotničtí pracovníci a další odborníci z příbuzných oblastí komplexní péče o nohy. Zdravotnické vzdělání není pro naše členy podmínkou.

Cílem společnosti je především podpora a rozvoj péče o nohy, odborný rozvoj členů, jejich informování a napomáhání při ochraně jejich zájmů.

Hlavní výhody členství v České podologické společnosti:

1. Stanete se členem organizace, která sdružuje odborníky se stejným profesním zaměřením. Zlepšíte tím své postavení na trhu, spíše přesvědčíte klientelu o svém úsilí vzdělávat se, odlišíte se od případné konkurence.
 
2. Pravidelně dostáváte informace o dění v našem oboru i o připravovaných změnách. Při mimořádných událostech jsou členové informováni o jednáních s orgány státní správy, ochrany veřejného zdraví, případně se členy krizových štábů či jiných institucí. Společnost na této úrovni hájí především zájmy svých členů a poskytuje podporu zejména v oblastech právní a zdravotnické problematiky.
 
3. Členové jsou zváni na vzdělávací a školící akce, z nichž některé jsou podmíněny členstvím. Všechny vzdělávací akce jsou hodnoceny v interním systému vzdělávání a členové mají každou akci za výhodnější cenu.
 
4. Společnost pořádá každý rok odbornou konferenci, která je zároveň schůzí valné hromady. Vstup je umožněn pouze členům s uhrazeným členským poplatkem na aktuální rok.
 
5. Členové obdrží zdarma vstupenky na veletrhy, kterých se společnost jako vystavovatel či partner aktivně účastní.
 
6. Společnost je garantem interního systému vzdělávání, ve kterém mohou členové usilovat o dosažení některého z interních titulů společnosti - Podolog junior, Podolog senior a Diplomovaný podolog. Tituly jsou každoročně slavnostně udělovány na konferenci společnosti.
 
7. Každý člen má zdarma umístěn svůj profesní profil v mapě poskytovatelů podologických služeb na webu společnosti. Tato mapa je součástí marketingové podpory v rámci nabízení služeb v regionech.
 
8. Členství poskytuje výhody v různých partnerských programech, jako jsou slevy u spolupracujících firem nebo účast v preventivním programu VZP ČR ohledně ošetřování pacientů s onemocněním diabetes mellitus.
 
9. Jako člen společnosti můžete profesně růst, účastnit se partnerských odborných akcí, stát se školitelem nebo se podílet na vedení společnosti.
 
10. Členové mohou vstoupit do podologické sekce České dermatovenerologické společnosti, která poskytuje především záštitu v době restriktivních opatření plynoucích z nepříznivé epidemiologické situace. Členové této sekce dále obdrží odborný časopis Česko-slovenská dermatovenerologie a jsou zváni na odborné kongresy a další vzdělávací akce dermatovenerologů. Členství v podologické sekci ČDS je symbolem Vaší dosažené profesní úrovně.
 
Nejpočetnější skupinou České podologické společnosti jsou pedikéři vzdělávající se v odborných podologických dovednostech, jako jsou rovnání nehtů konzervativním způsobem - ortonyxie, nahrazování chybějících nehtových plotének – nehtová protetika, modelování jednoduchých korekčních pomůcek či základní vyšetřování nohou. Vzděláváme naše odborníky v oblastech, ze kterých nutně ke své činnosti znalosti potřebují. Jedná se o lékařské specializace, například dermatologie, diabetologie, neurologie, chirurgie či ortopedie a také o specializace nelékařské, jako jsou reflexologie chodidel nebo fyzioterapie.


Naše společnost spolupracuje s těmito organizacemi:

Česká dermatovenerologická společnost ČLK JEP

Česká diabetologická společnost ČLK JEP

Česká flebologická společnost ČLK JEP

Česká asociace sester, o. s.

Unie fyzioterapeutů České republiky

Unie kosmetiček

        

Nejbližší akce a kurzy
6. 2. 2023

Zhotovování nehtových náhrad - Nagelprothetik - náhrady a opravy nehtů

Vzdělávací a školící centrum Jaroslav Fešar, Praha 4
10. 2. 2023

Zarůstající nehty a rovnátka Ross Fraser - ortonyxie, Goldstadt spange, Podofix, combiPED, B/S spange

Vzdělávací a školící centrum Jaroslav Fešar, Praha 4
23. 2. 2023

Dermatologický update 2023

Kongresové centrum Cubex, Praha 4 - Pankrác
6. 3. 2023

Zarůstající nehty a rovnátka Ross Fraser - ortonyxie, Goldstadt spange, Podofix, combiPED, B/S spange

Vzdělávací a školící centrum Jaroslav Fešar, Praha 4
24. 3. - 25. 3. 2023

Veletrh FOR BEAUTY jaro 2023

Praha 9 PVA Letňany
>> zobrazit všechny akce